O nas

fizjoterapia, osteopatia, rehabilitacja, masaż, kraków
mgr Joanna Pyczek

A teraz kilka słów o mnie, mojej misji i wartościach. Nazywam się Joanna Pyczek, jestem magistrem fizjoterapii i absolwentką krakowskiej AWF. Obecnie studiuję medycynę osteopatyczną w poznańskiej Akademii Osteopatii oraz jestem doktorantką na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Swoją przygodę w fizjoterapii rozpoczęłam od pracy ze sportowcami. Byłam opiekunem medycznym takich drużyn jak: I ligowa drużyna siatkówki męskiej AZS AGH Kraków, II ligowa drużyna siatkówki żeńskiej KS Bronowianka Kraków oraz II ligowej drużyny koszykówki męskiej AZS AGH Alstom Kraków. Dzięki tej pracy zdobyłam ogromne doświadczenie oraz nauczyłam się jak szybko pomóc pacjentowi. Po tej przygodzie postanowiłam odsapnąć od wyjazdów i osiąść w Krakowie, gdzie założyłam gabinet fizjoterapii, osteopatii i redukcji stresu Fizjo-zone, który nie tak dawno obchodził swoje 3 urodziny. Obecnie postanowiłam wprowadzić pewne zmiany i tak powstał projekt Pracownia Zdrowia Joanny Pyczek. 

Dlaczego fizjoterapia?
Tutaj muszę cofnąć się do czasów szkolnych. Będąc czwartoklasistą trafiłam do klasy sportowej i wtedy zaczęła się moja przygoda. Dyscypliną, którą sobie upodobałam było pływanie. Na początku była to fajna zabawa, natomiast w późniejszym czasie przybrało to już formę wyczynową. Miałam 11 do 13 treningów w samym basenie, a żeby tego było mało, to dodatkowo 5 do 8 treningów na lądzie (siłownia, bieżnia, gimnastyka, stretching, itd.). Mój dzień zaczynał się o 5 rano i kończył o 20. Była to niesamowita przygoda. Jak to w sporcie wyczynowym bywa, kontuzje są  jego nieodzowną częścią. Niestety jedna także spotkała i mnie. W wieku 16 lat zdiagnozowano u mnie dyskopatię dwupoziomową w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa, potocznie zwaną wypadnięciem dysku. Dosyć nietypowe schorzenie jak na tak młody wiek. Okazało się, że mój kręgosłup nie wytrzymał takiego obciążenia. Początek pierwszej klasy liceum spędziłam na 3-tygodniowych "wakacjach" w szpitalu, gdzie przeszłam intensywną rehabilitację. Polegała ona na ćwiczeniach i zabiegach fizykalnych. Niestety te 3 tygodnie były niewystarczające bym mogła wrócić do uprawiania swojej ukochanej dyscypliny. Po wyjściu ze szpitala kontynuowałam rehabilitację. Byłam na wizytach u wielu lekarzy: ortopedów, neurologów, internistów. Byłam nawet na konsultacji u pewnego neurochirurga, który ze szczegółami przedstawił mi procedurę chirurgiczną, której chciał mnie poddać. Na szczęście w końcu trafiłam na fantastycznego lekarza, który postawił mnie na nogi. Był to lekarz o specjalizacji rehabilitacji ruchowej, lekarz o ogromnej wiedzy teoretycznej, ale również i praktycznym doświadczeniu. Specjalizował się w terapii manualnej, którą zastosował na mnie. I to był strzał w dziesiątkę! Sposób w jaki mi pomógł zainspirował mnie do tego, by kiedyś w podobny sposób pomagać innym, bez zbędnych leków, operacji, bez skutków ubocznych, używając wyłącznie swojej wiedzy i jedynego istotnego narzędzia jakim są moje, własne ręce. Dzięki temu 8 lat później ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie z tytułem magistra fizjoterapii. Ale to nie był koniec nauki, tylko dopiero początek tej wspaniałej przygody. Kursy, szkolenia, warsztaty, konferencje, to wszystko daje mi wielkiego kopa, by dalej się rozwijać, żeby jak najlepiej pomagać moim pacjentom.

Moja misja? 
Chcę pomagać ludziom lepiej radzić sobie z problemami zdrowotnymi, uświadamiać ich skąd się wzięły i jak nieznacznie zmienić swoje życie, aby ich w przyszłości unikać.
Oprócz fizjoterapii zajmuję się osteopatią i jest to bardzo ważne. Podchodzę do pacjenta całościowo i biorę pod uwagę wszystkie aspekty jego życia (pracę, nawyki, dietę, aktywność fizyczną, relacje z innymi ludźmi, itp.). Nie tylko dysfunkcyjne miejsce, ale cały pacjent jest dla mnie istotny, zarówno ciało, jak i umysł - i to jest właśnie holistyczne podejście.


Szkolenia, które ukończyłam:
 • "Terapia manualna kobiet w ciąży" - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Magdalena Klimaszewska
 • "Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie" - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.
 • "Osteopatyczna terapia blizn" - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.
 • "Postępowanie w zespołach bolesnego miesiączkowania" - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.
 • "Staw biodrowy - osteopatyczne strategie terapii" - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.
 • "S.O.S - ostry L-S" - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Kamil Śnieciński D.O.
 • "Bark - osteopatyczne strategie terapii" - Systema - systemowa terapia manualna" - instruktor mgr Kamil Śnieciński D.O.
 • "Endometrioza i chroniczny ból miednicy" - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.
 • "Ból kręgosłupa w zespole jelita drażliwego" - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.
 • "Osteopatyczna diagnostyka i terapia bólów głowy" - Med-coach - szkolenia dla wymagających - instruktor dr Michał Chwastowski D.O.
 • "Kinesiology taping" - K-Active Association - instruktor dr Tomasz Senderek
 • I Sympozjum Fizjoterapeutyczne "Staw kolanowy" - Carolina Medical Center - kierownicy naukowi: mgr Marcin Plenzler, mgr Dariusz Straszewski, dr med. Robert Śmigielski
 • I Sympozjum Fizjoterapeutyczne "Staw barkowy" - Carolina Medical Center - kierownicy naukowi: mgr Marcin Plenzler, mgr Dariusz Straszewski, dr med. Robert Śmigielski
 • "Migrena a ból głowy - postępowanie terapeutyczne" - Systema - systemowa terapia manualna - instruktor mgr Marcin Szkolnicki D.O.
 • "Indiba activ Cell Therapy lvl 1" - Salveo - medical devices
 • "Osteopatia parietalna - miednica i kość krzyżowa" - Akademia Osteopatii - instruktorzy Dan Brown D.O., Michael Michaels D.O.
 • "Osteopatia wisceralna I" - Akademia Osteopatii - instruktor Francois Allart D.O., MRO.F, MEd
 • "Osteopatia czaszkowo-krzyżowa I" - Akademia Osteopatii - instruktor Volker Och M.Sc, D.O.
 • "Anatomia palpacyjna I - kończyna dolna, miednica, kręgosłup lędźwiowy" - Akademia Osteopatii - instruktor mgr Paweł Kasprzak D.O.
 • "Osteopatia parietalna -  staw kolanowy" - Akademia Osteopatii - instruktorzy 
 • "General Osteopathic Treatment" - Akademia osteopatii - instruktor Nicholas Marcer M.Sc, D.O.
 • "Osteopatia parietalna - stopa i staw skokowy" - Akademia Osteopatii - instruktorzy
 • "Integracja osteopatyczna I" - Akademia Osteopatii - instruktor lek. med. Marek Mularczyk D.O.
 • "Osteopatia parietalna - kończyna górna" - Akademia Osteopatii - instruktor Anja Engel-Schulmeyer M.Sc, D.O., DPO
 • "Ortopedia w ujęciu osteopatycznym" - Akademia Osteopatii - instruktor lek. med.
 • "Osteopatia wisceralna II" - Akademia Osteopatii - instruktor Francois Allart D.O. MRO.F., MEd
 • "Osteopatia parietalna - kręgosłup lędźwiowy" - Akademia Osteopatii - instruktorzy Dan Brown D.O., Michael Michaels D.O.
 • "Anatomia palpacyjna II" - Akademia Osteopatii - instruktor mgr Paweł Kasprzak D.O.
 • "Autonomiczny układ nerwowy" - Akademia Osteopatii - instruktor Nicholas Marcer M.Sc., D.O.
 • "Osteopatia parietalna - klatka piersiowy" - Akademia Osteopatii - instruktorzy Dan Brown D.O., Gwyneth Fadipe D.O.
 • "Integracja osteopatyczna II" - Akademia Osteopatii - instruktor lek. med Marek Mularczyk D.O.fizjoterapia, osteopatia, rehabilitacja, masaż, kraków
lic. Patrycja Piekarz

Jestem licencjonowaną fizjoterapeutką. Obecnie kontunuuję naukę na ostatnim roku studiów magisterskich na AWF w Krakowie. W kręgu moich zainteresowań poza anatomią i fizjologią człowieka znajduje się również psychologia. Uważam, że do prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest balans. Aby go zachować, powinniśmy pamiętać o wypoczynku i relaksie, co w dzisiejszym zabieganym świecie nie jest łatwe.

Jestem wielką zwolenniczką sportów wodnych oraz saunowania. Przez 8 lat wyczynowo trenowałam pływanie z licznymi sukcesami na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Te dwie rzeczy nauczyły mnie jak istotna jest regeneracja w naszym codziennym życiu, czy to u zawodowego sportowca czy u przedsiębiorcy, sprzedawcy, bądź gospodyni domowej. Masaż, którym aktualnie się zajmuję, jest jedną z form odnowy biologicznej. Jest to klucz do zachowania harmonii, balansu, relaksu i w rezultacie utrzymaniu zdrowego trybu życia.

Wykonuję masaż klasyczny, sportowy oraz relaksacyjny. Ukończyłam również kurs zintegrowanej terapii mięśniowo-powięziowej punktów spustowych. W swojej pracy staram łączyć ze sobą poszczególne techniki wykonując masaż "szyty na miarę" dla każdego Pacjenta. Indywidualność jest kluczem do udanego masażu, ponieważ każdy z nas jest inny, każdy ma inne preferencje oraz inny próg ucisku. Wciąż poszerzam swoją wiedzę, aby wykorzystywać ją w pracy z pacjentem, ja i również samej lepiej zrozumieć swoje ciało.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wracamy do pracy!

Pomysł na oryginalny prezent?

Zmiany, zmiany, zmiany...